Namaz başlamak istiyorsan bu makaleyi oku

Namaz başlamak istiyorsan bu makaleyi oku

Anlık dahi olsa kalbinize yerleşmiş bir namaza başlama isteği varsa her şeyden önce aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk şey, bu süreç esnasında şeytanın sizi kolay kolay bırakmayacağıdır. Şeytan namaza başlamamanız için elinden geleni yapacaktır. ama siz bu vesveseleri dinlemeyip namaz kılmaya başlamalısınız. Çünkü 5 vakit namaz farzdır.

Namazı terk etmemiz için elinden geleni yapacak olan şeytanın vesveselerine karşı kendimizi dualarla korumalı ve namazı kılmamak için bahanelere sığınmamalıyız. Namaz Kılmamak için üretilen bahaneler çoktur ama hiçbir bahane geçerli değildir. Bu bahanlerden bazıları şunlardır:

Gencim daha sonra kılarım ama 'Kalbim temiz...' diyerek namazı kılmamazlık yapamayız. Ölüm her an gelebilir 1 dakika sonra bile yaşayacağımızın garantisi yok.
'Zamanım yok' diyerek namaz ibadetini devamlı erteleme... Zamanı verene, yediğin yiyecekleri, giydiğin kıyafetleri, aldığın nefesi, sağlığını ve daha binlerce nimeti imkanı sana verene günde sadece 1 saatimizi alacak bir farz ibadete zamanımız yok mu ?
>Namaz dualarını bilmediğim için kılamıyorum... diyerek namazı kılmamazlık yapamayız. İnternette erişebiliyorsan bir kaç kelime aratarak bulabilirsin. İnternete erişemiyormusun ? Günümüzde neredeyse her mahallede bir mescid veya cami bulunuyor, bunların birine gidip imamdan duaları öğrenebilirisin.

Namaza başlamaya hala ikna olamadıysan sizler için özel olarak hazırladığım bu youtube videolarını izleyerek inşallah ikna olabilirsin. Ama sakın videoları izlerken atlama, hiç zamanın yoksa bile ilk 3 videoyu izlersen inşallah ikna olabilirsin.
Özel olarak hazırlanan Youtube Playlisti